Domovská stránka > Autor: Andrew Roberts

Andrew Roberts

Anglický konzervativní historik Andrew Roberts (*1963), absolvent univerzity v Cambridge, bývá často zván k působení na vysokých školách v Británii a Americe. Proslavil se jako autor několika významných monografií na témata z moderních dějin, jež se staly světovými bestselery. Ve svých knihách úspěšně zrevidoval zažité interpretace mnoha dějinných aspektů. Jeho styl se vyznačuje dramatickým účinkem a vytříbeným smyslem pro detail.

Zvlášť vyzdvihněme jeho rozbor průběhuČíst více druhé světové války v dílech Masters and Commanders: How Roosevelt, Churchill, Marshall and Alanbrooke Won the War in the West (2008) a The Storm of Wars (2009), česky Ve vichru války (Leda, 2010), v nichž zdůrazňuje chyby a omyly všech válčících stran, zejména Josefa Stalina a Adolfa Hitlera. Oba tito totalitní diktátoři zavinili svou vražednou ideologickou posedlostí smrt statisíců vlastních vojáků a civilistů. Jen během samotné bitvy u Stalingradu povraždila NKVD tolik lidí, kolik vojáků měly dvě divize. Hitler ve svém velikášství vyhlásil čtyři dny po Pearl Harbour válku Americe, jež pak ovšem roztočila kola grandiózní válečné výroby.

Významné francouzské ocenění získal Roberts za svou monografii o Napoleonovi (Napoleon the Great, 2014).

Knihy autora

CHURCHILL: PŘEDURČEN OSUDEM

edice: ŽIVOTY
Akce 40% do 3.5.Skladem

Životopis Winstona Churchilla, jehož většina Britů má za největší osobnost novodobých dějin, je výjimečné dílo nejen svým monumentálním rozsahem, ale především důkladnou znalostí dobových společenských poměrů včetně anglického intrikánství, Churchillových ...

Vaše cena: 894 KčPův. cena: 1490 Kč

Sleva 40% platí do 3.5.2024

Odběr novinek

Uveďte svůj email a jako první se dozvíte o právě vydaných knihách a mimořádných nabídkách.

Uvedením svého emailu souhlasíte s odběrem newsletteru, který odesíláme maximálně dvakrát týdně.
O vaše data se staráme v rámci Pravidel ochrany osobních údajů.

Proč právě Leda?

Tradičně nejvyšší kvalita
Ušetříte

20% sleva pro členy klubu Leda

Doprava zdarma

Doprava pro členy klubu Leda při nákupu nad 1000 Kč zdarma

Široký výběr jazyků

Najdete u nás tituly pro 34 jazyků

Kvalita

Na trhu jsme již 32 let

LEDA CZ
„Každý rok 25 knižních delikates.“