Domovská stránka > Autor: Anita Diamantová

Anita Diamantová

Americkožidovská spisovatelka ANITA DIAMANTOVÁ (1951) se narodila v newyorském Brooklynu, dětství strávila v blízkém Newarku a ve dvanácti letech se s rodiči přestěhovala do Denveru. Vystudovala anglistiku a literární komparatistiku na Coloradské univerzitě a na Washingtonově univerzitě v St. Louisu. Věnuje se především žurnalistice. Ke kultivaci duchovního života své komunity přispívá coby vyhledávaná spolupracovnice zámořských časopisů i jako kulturní organizátorka a autorka šesti Číst vícepublikací o soudobém praktikování judaismu.
Nejslavnějším románem Diamantové, bestsellerem přeloženým do pětadvaceti jazyků, se stala hned její prvotina Červený stan (1997, č. LEDA 2016). Starozákonní apokryf, rozvíjející pohnutý příběh dívky Díny z rodu patriarchy Jákoba, se předloni dočkal dvoudílného filmového zpracování s Rebeccou Fergusonovou v hlavní roli. Spisovatelčin zájem o upozaděné ženské hledisko, jež se v dějinách setkává s ironickou přezíravostí, fatálními ranami a cenzurními škrty, se zrcadlí rovněž v románovém čtyřzpěvu Po noci přijde den (2009, č. 2011). Próza zasazená do palestinského zajateckého tábora v období před vznikem Státu Izrael rekapituluje osudy vězenkyň, které prošly hrůzami holokaustu.
Autorka žije v novoanglickém státě Massachusetts, jehož zanikající venkovské kráse zasvětila prózy Dobrý přístav (2001) a Poslední dny Dogtownu (2005). V románové novince Bostoňanka (2014) předkládá osobitý pandán ke klasickému románu Henryho Jamese Bostoňanky, který na prahu moderny převratně zobrazil emancipační snahy středostavovských Američanek.

Knihy autora

Odběr novinek

Uveďte svůj email a jako první se dozvíte o právě vydaných knihách a mimořádných nabídkách.

Uvedením svého emailu souhlasíte s odběrem newsletteru, který odesíláme maximálně dvakrát týdně.
O vaše data se staráme v rámci Pravidel ochrany osobních údajů.

Proč právě Leda?

Tradičně nejvyšší kvalita
Ušetříte

20% sleva pro členy klubu Leda

Doprava zdarma

Doprava pro členy klubu Leda při nákupu nad 1000 Kč zdarma

Široký výběr jazyků

Najdete u nás tituly pro 34 jazyků

Kvalita

Na trhu jsme již 32 let

LEDA CZ
„Každý rok 25 knižních delikates.“