Domovská stránka > Autor: Anthony O’Neill

Anthony O’Neill

Australan ANTHONY O’NEILL (1964), skladník, zaměstnanec videopůjčovny, bankovní úředník, pojišťovací agent a nyní na plný úvazek spisovatel, žije v Edinburghu. V hlavním městě Skotska se usadil s cílem poznat inspirace svých literárních vzorů Roberta Louise Stevensona a Arthura Conana Doyla.
V prvotině Šahrazád – Útěk z Bagdádu (2001, č. 2002) si potměšile pohrál s arabským folklorem – proslulé hrdince Pohádek tisíce a jedné noci po několika letech opět hrozí, že bude o hlavČíst víceu kratší, a tak se znovu zachraňuje usilovným vyprávěním… Druhý O’Neillův román The Lamplighter (2003; Lampář) je už plně zasvěcen stínohře zanedbaných čtvrtí skotské metropole v duchu romantika Stevensona. I následující román Říše věčnosti (2006, č. 2009), zasazený do časů Napoleonova egyptského tažení, má skotského vypravěče, který líčí císařovo posedlé pátrání po tajemství nesmrtelnosti. Vrcholem autorových výbojů na poli literárního krváku je kniha The Unscratchables (2009; Nezničitelní), detektivní parodie se společenskokritickým přesahem, v níž se úlohy strážců zákona ujali bullteriér se siamskou kočkou.
Talent plně se pohroužit do zápletek slavných děl a vynořovat se odtamtud s nečekaně bizarními úlovky – příznačný i pro měsíční thriller Na odvrácené straně (2016) pojatý ve stylu noir – prokazuje O’Neill rovněž v románové novince Dr. Jekyll and Mr. Seek (2017). S rouhavou poklonou milovanému Stevensonovi v ní rozvíjí případ podivné identity lidumila Jekylla sedm let poté, co podle klasika dokonal v jednom těle se zloduchem Hydem.

Knihy autora

Odběr novinek

Uveďte svůj email a jako první se dozvíte o právě vydaných knihách a mimořádných nabídkách.

Uvedením svého emailu souhlasíte s odběrem newsletteru, který odesíláme maximálně dvakrát týdně.
O vaše data se staráme v rámci Pravidel ochrany osobních údajů.

Proč právě Leda?

Tradičně nejvyšší kvalita
Ušetříte

20% sleva pro členy klubu Leda

Doprava zdarma

Doprava pro členy klubu Leda při nákupu nad 1000 Kč zdarma

Široký výběr jazyků

Najdete u nás tituly pro 34 jazyků

Kvalita

Na trhu jsme již 32 let

LEDA CZ
„Každý rok 25 knižních delikates.“