Domovská stránka > Autor: Elie Wiesel

Elie Wiesel

Elie Wiesel, spisovatel, publicista a filozof, nositel Nobelovy ceny, se narodil 30. září 1928 v transylvánském městě Sighetu (nyní Sighetu Marmației na území Rumunska), kde vyrůstal v ortodoxním židovském rodinném prostředí.
V roce 1944 byl s celou rodinou deportován do koncentračního tábora Osvětim na polském území. Krajně tragické prožitky z posledních dvou let války líčí v této knize.
Po válce se díky židovské humanitární pomoci dostal do Francie, kde později studČíst víceoval na Sorbonně a kde také začal působit jako publicista. Jeho první ve francouzštině napsaná kniha Noc (La nuit) vyšla v r. 1958, jejího vydání si však téměř nikdo nevšiml. Dnes je ovšem Noc – spolu s knihou Je-li toto člověk Primo Leviho (LEDA, 2019) a Deníkem Anny Frankové – považována za jedno z nejvýznamnějších děl o holocaustu.
Elie Wiesel žil od poloviny padesátých let v USA, přednášel především na Bostonské univerzitě a napsal několik desítek knih. V roce 1986 se stal laureátem Nobelovy ceny míru, a to za dlouholeté úsilí při obraně lidských práv a za literární tvorbu. Zemřel v New Yorku 2. července 2016.

Knihy autora

Noc

edice: ODVRÁCENÁ TVÁŘ
Skladem

Ve městě Sighetu, jež za války obsadilo Maďarsko, prožívá Elie dětství ve zbožné židovské rodině. Lidem se zdá, že válka je kdesi daleko a že dřív než nacisté tady budou Rusové. Na jaře 1944 ale přijdou Němci a v krátké době deportují Židy do vyhlazovacích táborů. ...

278 KčZaregistrujte se
a získejte 20% slevu

Odběr novinek

Uveďte svůj email a jako první se dozvíte o právě vydaných knihách a mimořádných nabídkách.

Uvedením svého emailu souhlasíte s odběrem newsletteru, který odesíláme maximálně dvakrát týdně.
O vaše data se staráme v rámci Pravidel ochrany osobních údajů.

Proč právě Leda?

Tradičně nejvyšší kvalita
Ušetříte

20% sleva pro členy klubu Leda

Doprava zdarma

Doprava pro členy klubu Leda při nákupu nad 1000 Kč zdarma

Široký výběr jazyků

Najdete u nás tituly pro 34 jazyků

Kvalita

Na trhu jsme již 32 let

LEDA CZ
„Každý rok 25 knižních delikates.“