Domovská stránka > Autor: Emily Brontëová

Emily Brontëová

CHARLOTTE BRONTËOVÁ (1816–1855) je stejně jako její mladší sestry Anne (1820–1849) a Emily (1818–1848) významnou románovou autorkou viktoriánského období. Dcery metodistického kněze a básníka vyrůstaly „uvězněny ve zdech pochmurné fary na yorkshirských vřesovištích“ a po matčině předčasné smrti se obtížně sžívaly s věčně moralizujícím nerudným otcem. Spolu s bratrem Branwellem, talentovaným malířem, básníkem a hudebníkem, se uchylovaly do osvobozující říše fantazie a všichni čtyři siČíst více pak vymýšleli bájné hrdiny a vyprávěli si o jejich dobrodružstvích. Svoje smyšlenky si začali zapisovat a sestavovat z nich útlé knížky a časopisy. Od toho už bylo blízko k uceleným příběhům a skutečným, psychologicky hlubokým knihám, jejichž děj byl založen na vlastních zážitcích a pozorováních společnosti.
Charlottini sourozenci zemřeli v mladém věku, a tak Charlotte od roku 1849 žila sama s otcem. Když v roce 1847 vyšel její román Jana Eyrová, podepsaný pseudonymem, zaznamenal okamžitě obrovský úspěch mezi čtenáři, umělci i kritiky. Charlotte začala často jezdit do Londýna, odhalila svou pravou totožnost, pohybovala se v elegantním londýnském prostředí a sblížila se s mnoha známými osobnostmi. V roce 1854 se vdala, ale necelý rok nato zemřela. Příčina její smrti není přesně známa.

Knihy autora

Na Větrné hůrce

edice: DÉMANTY LITERATURY
Skladem

Slavný romantický a dramatický román Emily Brontëové se odehrává v tajuplném prostředí samoty uprostřed mokřin, kam přichází nový nájemce, aby nečekaně prožil strašidelné noční dobrodružství a začal pátrat po osudech nevlídných a drsných obyvatel usedlosti. Objevuje ...

268 KčZaregistrujte se
a získejte 20% slevu

Odběr novinek

Uveďte svůj email a jako první se dozvíte o právě vydaných knihách a mimořádných nabídkách.

Uvedením svého emailu souhlasíte s odběrem newsletteru, který odesíláme maximálně dvakrát týdně.
O vaše data se staráme v rámci Pravidel ochrany osobních údajů.

Proč právě Leda?

Tradičně nejvyšší kvalita
Ušetříte

20% sleva pro členy klubu Leda

Doprava zdarma

Doprava pro členy klubu Leda při nákupu nad 1000 Kč zdarma

Široký výběr jazyků

Najdete u nás tituly pro 34 jazyků

Kvalita

Na trhu jsme již 32 let

LEDA CZ
„Každý rok 25 knižních delikates.“