Domovská stránka > Autor: Grahame Kenneth

Grahame Kenneth

KENNETH GRAHAME (1859–1932)
čelil nepřízni osudu s laskavou neochvějností. Chlapec ze skotského Edinburghu přišel v pěti letech o matku, která podlehla spále, a otec závislý na pití ho dal i se zbylými třemi sourozenci na vychování k babičce do středoanglického hrabství Berkshire. Usedlost u Temže mu uhranula, jelikož se mohl po řece plavit ve strýčkově loďce, a vystupuje i v jeho pozdější literární tvorbě. Ačkoli byl premiantem třídy, studia na Oxfordu si nemohl dovolit, a taČíst vícek vzal podobně jako básník Eliot zavděk zaměstnáním bankovního úředníka. V roce 1903 byl při přepadení filiálky Bank of England postřelen anarchisty, načež se potýkal se zdravotními následky.
Jeho nejslavnější pohádka Vítr ve vrbách (anglicky The Wind in the Willows), původně vyprávěná jako uspávanka na pokračování pro jediného syna Alastaira, od narození vážně postiženého, vyšla anglicky po autorově předčasném penzionování roku 1908. U nás se objevila poprvé roku 1933 – nedlouho po jeho smrti – pod názvem Žabákova dobrodružství. Tohoto titulu se pak držela většina z dalších devíti překladů do češtiny, byť se daným řešením stírají role dalších klíčových postav i symbolický důraz na přirozenou etiku mimo ryze křesťanské rámce, potažmo mimo soubor anglikánských ctností.
Kniha, kterou vydáváme pod původním názvem, se postupně stala součástí britského adventu a dočkala se mnoha televizních a filmových verzí. Tu zaručeně nejpotrhlejší natočil v roce 1996 režisér Terry Jones a do hlavních rolí obsadil své kolegy z někdejší komediální skupiny Monty Python.

Knihy autora

Vítr ve vrbách

edice: DÉMANTY LITERATURY
Skladem

MODERNÍ KLASIKA V NOVÉM ČESKÉM PŘEKLADU!

Jak báječně by si Krtek a Krysík lebedili v bytečku u řeky, která si tak líně plyne odnikud nikam, kdyby… Kdyby si majitel blízkého Žabihradu, neblaze proslulý (oboj)živel a poděs pan Žabák, nehrál na závodníka ...

398 KčZaregistrujte se
a získejte 20% slevu

Odběr novinek

Uveďte svůj email a jako první se dozvíte o právě vydaných knihách a mimořádných nabídkách.

Uvedením svého emailu souhlasíte s odběrem newsletteru, který odesíláme maximálně dvakrát týdně.
O vaše data se staráme v rámci Pravidel ochrany osobních údajů.

Proč právě Leda?

Tradičně nejvyšší kvalita
Ušetříte

20% sleva pro členy klubu Leda

Doprava zdarma

Doprava pro členy klubu Leda při nákupu nad 1000 Kč zdarma

Široký výběr jazyků

Najdete u nás tituly pro 34 jazyků

Kvalita

Na trhu jsme již 32 let

LEDA CZ
„Každý rok 25 knižních delikates.“