Domovská stránka > Autor: Iain Reid

Iain Reid

IAIN REID (1981) se narodil v Ottawě a nyní žije v Kingstonu v provincii Ontario. Nesmlouvavé přírodní poměry Kanady, na jejímž venkově se ještě mnohokrát i dnes bojuje o přežití, se odrážejí rovněž v jeho tvorbě. Novinové reportáže a sloupky pro domovský deník The National Post ho podnítily i ke dvojici non-fiction knih One Bird’s Choice (2010) a The Truth About Luck (2013), ve kterých vylíčil pocity dospívajícího outsidera v širší rodině, usedlé hluboko v ontarijské divočině.
Číst více Když se švagrovi současného islandského prezidenta Jóhannessona podařilo s povídkami proniknout do věhlasného týdeníku The New Yorker, zaznamenala jeho kariéra příklon k beletrii. Podle jeho prvotiny ASI TO SKONČÍM (2016) natočil Charlie Kaufman (V kůži Johna Malkoviche, Adaptace, Věčný svit neposkvrněné mysli ad.) celovečerní film (2020) s Jessie Buckleyovou a Jessem Plemonsem v hlavních rolích.
Sevřené prostředí severské farmy využil Reid i ve sci-fi psychothrilleru SOK (2018, č. LEDA 2019), v němž potvrdil spřízněnost se žánrovými východisky Stephena Kinga, Alfreda Hitchcocka a Raye Bradburyho. Působivé vyvrcholení zápletky obou knih umocňuje i „ledovcovým“ stylem psaní, připomínajícím minimalistický způsob vyjádření Ernesta Hemingwaye či Raymonda Carvera.

Knihy autora

Odběr novinek

Uveďte svůj email a jako první se dozvíte o právě vydaných knihách a mimořádných nabídkách.

Uvedením svého emailu souhlasíte s odběrem newsletteru, který odesíláme maximálně dvakrát týdně.
O vaše data se staráme v rámci Pravidel ochrany osobních údajů.

Proč právě Leda?

Tradičně nejvyšší kvalita
Ušetříte

20% sleva pro členy klubu Leda

Doprava zdarma

Doprava pro členy klubu Leda při nákupu nad 1000 Kč zdarma

Široký výběr jazyků

Najdete u nás tituly pro 34 jazyků

Kvalita

Na trhu jsme již 32 let

LEDA CZ
„Každý rok 25 knižních delikates.“