Domovská stránka > Autor: Jack London

Jack London

Jack London (vlastním jménem John Griffith Chaney), syn spiritualistky a potulného astrologa, si jako třináctiletý koupí za půjčené peníze člun a pustí se do nebezpečného podnikání: v sanfranciském zálivu pytlačí ústřice. Od čtrnácti let se pak živí jako člen rybářské stráže, námořník, dělník, žije i jako tulák a tramp, nějakou dobu stráví ve vězení.

V osmnácti potkává vzdělaného bezdomovce, který ho uvede do světa idejí Darwina, Nietzscheho, Marxe. Nenasytně čte, navČíst víceštěvuje knihovny. Mezi devatenáctým a dvacátým rokem studuje střední školu, píše do školního časopisu. Stane se socialistou. Opustí školu a upne se k samostudiu, aby se připravil ke zkoušce na univerzitu. Učí se i devatenáct hodin denně. Je přijat, ale po jednom semestru studium opustí. Zjistí si adresu otce a napíše mu, ten ale otcovství popírá. Začala zlatá horečka a rozčarovaný Jack se vydává na Aljašku. Nenajde zlato, bohatství však ano: nepřeberné bohatství osudů a příběhů.

Do své čtyřicítky vydá přes pět desítek knih, než ho zahubí alkohol a drogy. Patří k nejúspěšnějším světovým spisovatelům, ale za celý život nezískal jedinou literární cenu.

Knihy autora

VOLÁNÍ DIVOČINY

edice: NEJČTENĚJŠÍ KNIHY SVĚTA
Skladem

Inteligentní a sebevědomý Buck, kříženec bernardýna a skotské ovčačky, si žije v rodině kalifornského soudce královsky – jenže v časech zlaté horečky je po silných psech sháňka, a zloděj Bucka zašantročí překupníkovi, který dodává psy na Daleký sever. V souboji se ...

278 KčZaregistrujte se
a získejte 20% slevu

Tulák po hvězdách

edice: NEJČTENĚJŠÍ KNIHY SVĚTA
Rozebráno

Léta ho vězní v sanquentinské káznici u San Francisca a má zaručeno, že oprátce neujde. A přesto se Darrell Standing tak jako hrabě Monte Cristo odmítá podvolit. Sveřepý ředitel a jeho přičinliví bachaři hrdinovi ordinují svěrací kazajku na celé týdny, avšak houževnatý ...

288 Kč

Odběr novinek

Uveďte svůj email a jako první se dozvíte o právě vydaných knihách a mimořádných nabídkách.

Uvedením svého emailu souhlasíte s odběrem newsletteru, který odesíláme maximálně dvakrát týdně.
O vaše data se staráme v rámci Pravidel ochrany osobních údajů.

Proč právě Leda?

Tradičně nejvyšší kvalita
Ušetříte

20% sleva pro členy klubu Leda

Doprava zdarma

Doprava pro členy klubu Leda při nákupu nad 1000 Kč zdarma

Široký výběr jazyků

Najdete u nás tituly pro 34 jazyků

Kvalita

Na trhu jsme již 32 let

LEDA CZ
„Každý rok 25 knižních delikates.“