Domovská stránka > Autor: Ladislav Mňačko

Ladislav Mňačko

Partyzán, antifašista, komunista, stalinista, reformní komunista, odpůrce totalitarismu a posléze emigrant Ladislav Mňačko (1919–1994), nejpřekládanější slovenský spisovatel, osvědčený válečný zpravodaj a statečný publicista, použil ve svém slavném románu Smrt si říká Engelchen, přeloženém do mnoha jazyků, vlastní přímé zážitky z partyzánských bojů za druhé světové války.

V později napsaném pověstném, zakazovaném a skandalizovaném románu Jak chutná moc vytvořČíst víceil Mňačko mimořádně působivé podobenství o odlidšťující moci (nejen) totalitního režimu. Román zobrazující mravní úpadek a rozklad osobnosti vysokého státního funkcionáře přináší pronikavé postřehy ze zákulisí politiky, z nichž mnohé naléhavě varují i v dnešních časech.

Ladislav Mňačko odešel v roce 1968 do emigrace a žil pak v Rakousku, kde napsal většinu svých knih a televizních scénářů. Po návratu do Československa v roce 1989 veřejně přiznal vinu a osobní zodpovědnost za aktivní podporu komunistické ideologie. Byl velmi hlasitým kritikem chystaného rozdělení společného státu, a když se Československo v roce 1993 přece jen rozpadlo, zvolil za své bydliště Prahu.

Knihy autora

Smrt si říká Engelchen

edice: 75 LET OD UKONČENÍ VÁLKY
Akce 40% do 3.5.Skladem

V horském terénu moravsko-slovenského pomezí zasazují nacistům nepříjemné údery partyzáni, jejichž základnou je kopaničářská obec Ploština. V rozhodujícím okamžiku partyzáni zklamou důvěru kopaničářů. Není to bez následků, odvíjí se odtud pocit spoluviny, která ...

Vaše cena: 197 KčPův. cena: 328 Kč

Sleva 40% platí do 3.5.2024

Jak chutná moc

edice: ODVRÁCENÁ TVÁŘ
Akce 40% do 3.5.Předprodej

Moc doslova rozkládá své nositele, působí hnilobně – ze vzpurného bojovníka oddaného pravdě se vyklube uzurpátor, jenž opustil mravní příkaz pravdivosti i prostý zdravý rozum.
Rebelantský Mňačko, sám vždy jednající podle svého nejlepšího svědomí, líčí, jak ...

Vaše cena: 197 KčPův. cena: 328 Kč

Sleva 40% platí do 3.5.2024

Odběr novinek

Uveďte svůj email a jako první se dozvíte o právě vydaných knihách a mimořádných nabídkách.

Uvedením svého emailu souhlasíte s odběrem newsletteru, který odesíláme maximálně dvakrát týdně.
O vaše data se staráme v rámci Pravidel ochrany osobních údajů.

Proč právě Leda?

Tradičně nejvyšší kvalita
Ušetříte

20% sleva pro členy klubu Leda

Doprava zdarma

Doprava pro členy klubu Leda při nákupu nad 1000 Kč zdarma

Široký výběr jazyků

Najdete u nás tituly pro 34 jazyků

Kvalita

Na trhu jsme již 32 let

LEDA CZ
„Každý rok 25 knižních delikates.“