Domovská stránka > Autor: Primo Levi

Primo Levi

Primo Levi (1919–1987), inženýr chemie a spisovatel, pocházel z turínské židovské rodiny. Ve čtyřiadvaceti letech byl za účast v protifašistickém odboji zatčen a pro svůj židovský původ odtransportován do Osvětimi, kde mu povolání chemika a znalost němčiny pomohly přežít; posléze ho naopak zkušenost s koncentračním táborem přivedla ke druhému řemeslu – spisovatelskému. Z osobních tíživých prožitků z lágru se zrodila světově proslulá próza Se questo è un uomo (česky Je-li toto člověk,Číst více LEDA 2019), na kterou volně navázal jeho nejznámější román La tregua (česky Příměří, 2000), v němž vylíčil strastiplnou, téměř rok trvající cestu z osvobozeného osvětimského koncentračního tábora domů do Turína. Pod pseudonymem vydal ceněnou sbírku vědeckofantastických povídek Storie naturali a pod svým jménem několik dalších povídkových knih. V roce 1986 vyšlo jeho poslední, stěžejní dílo, esej I sommersi e i salvati (česky Potopení a zachránění, 1993), v němž se vrátil k traumatické zkušenosti z lágru. Posmrtně pak vyšla kniha rozhovorů Conversazioni e interviste (česky Hovory s Primo Levim, 2003). 11. dubna 1987 spáchal Primo Levi ve svém rodném domě v Turíně sebevraždu.

Knihy autora

Je-li toto člověk

edice: ODVRÁCENÁ TVÁŘ
Rozebráno

Čerstvě dostudovaný chemik Primo Levi, kudrnatý mladíček s nesmělým pohledem, je v prosinci 1943 zatčen a krátce na to transportován do Osvětimi, kde ho vězní až do osvobození tábora dne 27. ledna 1945.

Na stránkách, které napsal brzy po svém návratu k rodině, ...

278 Kč

Když ne nyní, kdy?

edice: 75 LET OD UKONČENÍ VÁLKY
Skladem

Když ne já pro sebe, kdo tady bude pro mne? A když ne takto, jak? A když ne nyní, kdy? ptá se píseň, kterou přijala za svou hymnu Gedaljova partyzánská skupina složená z ruských a polských Židů, mužů a žen odhodlaně bojujících proti nepříteli. Jsou to lidé, kterým válka ...

378 KčZaregistrujte se
a získejte 20% slevu

Odběr novinek

Uveďte svůj email a jako první se dozvíte o právě vydaných knihách a mimořádných nabídkách.

Uvedením svého emailu souhlasíte s odběrem newsletteru, který odesíláme maximálně dvakrát týdně.
O vaše data se staráme v rámci Pravidel ochrany osobních údajů.

Proč právě Leda?

Tradičně nejvyšší kvalita
Ušetříte

20% sleva pro členy klubu Leda

Doprava zdarma

Doprava pro členy klubu Leda při nákupu nad 1000 Kč zdarma

Široký výběr jazyků

Najdete u nás tituly pro 34 jazyků

Kvalita

Na trhu jsme již 32 let

LEDA CZ
„Každý rok 25 knižních delikates.“