Domovská stránka > Beletrie-literatura > Washingtonovo náměstí

Washingtonovo náměstí


edice: DÉMANTY LITERATURY
Akce 40% do 3.5.Skladem

Třiadvacetiletá Catherine Sloperová, dcera vyhledávaného newyorského lékaře, je podle morálky vrcholného „zlatého věku“ zralá na vdávání. Je ale na soužití v páru skutečně připravená? Když na večírk…

Číst více

Vaše cena
161 Kč
Běžná cena
268 Kč
Ušetříte 107 Kč

Sleva 40% platí do 3.5.2024

O knize

Třiadvacetiletá Catherine Sloperová, dcera vyhledávaného newyorského lékaře, je podle morálky vrcholného „zlatého věku“ zralá na vdávání. Je ale na soužití v páru skutečně připravená? Když na večírku pozná sympatického Morrise Townsenda, propadne bezhlavě jeho kouzlu. Otec jejich vztahu nepřeje, poněvadž se právem domnívá, že švihákovi povzbuzovanému dívčinou tetou jde čistě o peníze. Dceři pohrozí, že ji vydědí, pokud by si nápadníka tajně vzala. Neprůbojná, zároveň však neústupná Catherine svádí niterný boj mezi oddaností a probuzenou láskou, tápe a dusí v sobě city ve víře, že se rozpor vyřeší.

Baladu o zmařených námluvách povýšil Henry James v beletristický klenot elegantní stejně jako manhattanské náměstí, do jehož parků a salonů děj zasadil. Čtveřice aktérů nazíraná pomocí techniky proudu vědomí ukazuje, na čem staví autorovo mistrovství. Pronikavé vidění autora – zakladatele psychologického románu – s výjimečnou vnímavostí demaskuje mělkost jejich motivací i iluze živené sebeklamem, proti nimž lze postavit pouze namáhavou snahu o dosažení životní rovnováhy. Jamesova jemná próza přináší působivou zprávu o stavu duše, jakou na americké straně Atlantiku nesepsal nikdo předtím.

Datum vydání: 15. 5. 2019
Vazba: pevná
Stran: 240
Formát: A5 (130 x 200 mm)
ISBN: 978-80-7335-587-6
EAN: 9788073355876

Odkazy

Recenze

ikonaListovali jsme knihou Henryho Jamese Washingtonovo náměstí, („… autorovo velmi populární dílo…“ Zdeněk Svoboda, KRAJSKÉ LISTY)
ikonaNový poklad z edice Démanty literatury, („Emotivní, charakterově silný obsah…“ Svět Mezi Řádky)
ikonaWashingtonovo náměstí - Henry James, („Opravdu jde o moc krásné a čtivé čtení, které se bude líbit nejen romantickým duším…“ Hlava v knihách)
ikonaWashingtonovo náměstí – Henry James, („Atmosféra v knize, hrdinové a prostředí, které před nás autor předestře, mají své kouzlo a věřím, že si čtení užijete tak jako já…“ Daramegan)

Soubory ke stažení

Ukázky

Další tituly od tohoto autora

Zobrazit všechny tituly autora: Henry James

Odběr novinek

Uveďte svůj email a jako první se dozvíte o právě vydaných knihách a mimořádných nabídkách.

Uvedením svého emailu souhlasíte s odběrem newsletteru, který odesíláme maximálně dvakrát týdně.
O vaše data se staráme v rámci Pravidel ochrany osobních údajů.

Proč právě Leda?

Tradičně nejvyšší kvalita
Ušetříte

20% sleva pro členy klubu Leda

Doprava zdarma

Doprava pro členy klubu Leda při nákupu nad 1000 Kč zdarma

Široký výběr jazyků

Najdete u nás tituly pro 34 jazyků

Kvalita

Na trhu jsme již 32 let

LEDA CZ
„Každý rok 25 knižních delikates.“
';