Domovská stránka > Beletrie-literatura > Poslední kabriolet
Obálka k Poslední kabriolet

Poslední kabriolet


edice: DÉMANTY LITERATURY
Anton Myrer
Překlad: Jarmila Emmerová
Ilustrátor / grafik: René Senko
Připravujeme

Na počátku ten kabriolet září jasně zelenou novotou, a třebaže jde o mužný Packard, říká se mu Císařovna, protože to vystihuje jeho vznešenost. Na konci knihy Císařovnin lesk zmatněl, kožená sedadla…

Číst více

O knize

Na počátku ten kabriolet září jasně zelenou novotou, a třebaže jde o mužný Packard, říká se mu Císařovna, protože to vystihuje jeho vznešenost. Na konci knihy Císařovnin lesk zmatněl, kožená sedadla jsou popraskaná a vůz sám je mírně dýchavičný – vždyť přežil tři desetiletí. Na jeho majitelích zanechal ten čas hlubší stopy.
Bylo jich pět, pět kamarádů a bezstarostných studentů: swing Bennyho Goodmana dostával mladé lidi do transu, tak kdo by myslel na něco jiného, než jak se bavit a užívat si života. Ameriku málo zajímala Evropa i s celým Hitlerem.
V šoku později odjížděli američtí muži do Tichomoří a na evropská bojiště, i když bigbandy jim k tomu nepřestaly vyhrávat. Domů se vrátili jen ti šťastnější. A z těch zase jen ti šťastnější dokázali bez následků překonat trauma mládí nemilosrdně přetnutého vedví a pokračovat v životě tam, kde přestali.
Vrátili se jiní, ale Císařovny jako by se to netýkalo. Dál zrcadlí na své vyleštěné kapotě přicházející roky i střídající se majitele, kteří vyrostli ze studentů v občany rozporuplné země, obyvatele nevyzpytatelné zeměkoule, kteří se to všechno snaží pochopit a smířit se s rozčarováním, které vystřídalo prvotní radost ze života, se středním věkem, který přišel, když odešlo mládí, a nakonec i s další válkou, která se jich jen zdánlivě netýká…

Datum vydání: 03/2025
Vazba: měkká
Stran: 664
Formát: 145 x 225
ISBN: 978-80-7335-791-7
EAN: 9788073357917

Odběr novinek

Uveďte svůj email a jako první se dozvíte o právě vydaných knihách a mimořádných nabídkách.

Uvedením svého emailu souhlasíte s odběrem newsletteru, který odesíláme maximálně dvakrát týdně.
O vaše data se staráme v rámci Pravidel ochrany osobních údajů.

Proč právě Leda?

Tradičně nejvyšší kvalita
Ušetříte

20% sleva pro členy klubu Leda

Doprava zdarma

Doprava pro členy klubu Leda při nákupu nad 1000 Kč zdarma

Široký výběr jazyků

Najdete u nás tituly pro 34 jazyků

Kvalita

Na trhu jsme již 32 let

LEDA CZ
„Každý rok 25 knižních delikates.“
';