Obálka k Knihy džunglí

Knihy džunglí


edice: EDICE DCCC
Rudyard Kipling
Překlad: Věra Klásková
Ilustrátor / grafik: Tomski a Polanski
NovinkaSkladem

Knihy džunglí – magické příběhy lidského mláděte Mauglího vychovaného vlky – nás dokáží přenést přes oceány a kontinenty, aby před našima očima oživily džungli kdesi uprostřed Indie.
Mauglí …

Číst více

800 KčZaregistrujte se
a získejte 20% slevu

O knize

Knihy džunglí – magické příběhy lidského mláděte Mauglího vychovaného vlky – nás dokáží přenést přes oceány a kontinenty, aby před našima očima oživily džungli kdesi uprostřed Indie.
Mauglí se naučil rozumět džungli jako jeho vlčí bratři a sestry: šelest trávy, závan nočního vzduchu, zahoukání sovy, škrábání drápků netopýra, který se na chviličku usadil na stromě, i každé šplouchnutí rybky v tůni zná stejně důvěrně jako my známe signál mobilního telefonu.
Chce-li Mauglí přežít, musí porazit Šér Chána, tygra stokrát silnějšího než člověk – Mauglí však má výhodu lidského myšlení. Měli ji ovšem i lidé, kteří postavili dávné město, jež později nakvap opustili a džungle se do něj vrátila. Právě v napůl zříceném městě zarostlém divočinou se odehrávají některé z nejkrásnějších částí knihy.
Ne, džungli opravdu nelze ovládat z kanceláří za prosklenými fasádami velkoměsta…

Knihy džunglí očima desetiletého čtenáře D. Č.
Nejnapínavější kapitola je Rikki-tikki-tavi, kde vystupuje menší zvířátko mangusta, které bojuje s kobrou mnohem větší, než je samo. V nebezpečí mangustě zlatě rudnou oči. Podaří se jí zvítězit díky velké rychlosti a mrštnosti. Když vás zajímají zvířata a máte je rádi, pak je Kniha džunglí právě pro vás. Děj se odehrává v indické džungli, kterou bych chtěl v budoucnosti navštívit. Je to vynikající kniha!!!

V tomto novém českém vydání je poprvé připojena vůbec první povídka o Mauglím nazvaná V rúchu, která sice vyšla již roku 1893, ale z hlediska chronologického vývoje této postavy je vlastně jakýmsi dovětkem: Mauglí zde žije mezi lidmi.

Vydání*: 1.
Datum vydání: 10/2023
Vazba: pevná
Stran: 488
Formát: 145 x 225
ISBN: 978-80-7335-832-7
EAN: 9788073358327

Odběr novinek

Uveďte svůj email a jako první se dozvíte o právě vydaných knihách a mimořádných nabídkách.

Uvedením svého emailu souhlasíte s odběrem newsletteru, který odesíláme maximálně dvakrát týdně.
O vaše data se staráme v rámci Pravidel ochrany osobních údajů.

Proč právě Leda?

Tradičně nejvyšší kvalita
Ušetříte

20% sleva pro členy klubu Leda

Doprava zdarma

Doprava pro členy klubu Leda při nákupu nad 1000 Kč zdarma

Široký výběr jazyků

Najdete u nás tituly pro 34 jazyků

Kvalita

Na trhu jsme již 32 let

LEDA CZ
„Každý rok 25 knižních delikates.“
';