Domovská stránka > Beletrie-literatura > Kancelář pro předtuchy
Obálka k Kancelář pro předtuchy

Kancelář pro předtuchy

Dvojčata někdy vnímají bolest toho druhého, i když jsou od sebe vzdálena stovky kilometrů. Může tedy naše mysl překonat vzdálenost i čas? Tato kniha napovídá, že ne vše, s čím se v životě setkáme, se dá snadno vysvětlit.

Přímá svědectví o vztahu mezi náhodou a osudem
edice: MOJE KNIHOVNIČKA
Sam Knight
Překlad: Věra Klásková
Ilustrátor / grafik: René Senko
Akce 40% do 3.5.NovinkaSkladem

Po několika týdnech silných dešťů byl temný kopec za městečkem nasáklý vodou. Z úbočí pojednou vyrazila černá lavina – v proudu bahna, kalu a kamení plavaly důlní vozíky, proud porážel stromy. Ke šk…

Číst více

Vaše cena
167 Kč
Běžná cena
278 Kč
Ušetříte 111 Kč

Sleva 40% platí do 3.5.2024

O knize

Po několika týdnech silných dešťů byl temný kopec za městečkem nasáklý vodou. Z úbočí pojednou vyrazila černá lavina – v proudu bahna, kalu a kamení plavaly důlní vozíky, proud porážel stromy. Ke škole se proud přihnal ve čtvrt na deset, s burácením narazil do zdí, strhl zadní trakt školy a rozdrtil ho. Trosky zasypala deset metrů vysoká vrstva hlušiny, trčely z ní jen střešní štíty. Sesuv zabil 144 lidí, z toho 116 dětí.

Asi padesátiletá učitelka hudby slečna Middletonová se asi hodinu před katastrofou probudila s pocitem, že se udusí. Lapala po dechu a bála se, že se zdi jejího domku rozpadnou. Byla to pouhá náhoda? Jenže ona v následujících letech předpověděla havárii sovětské kosmické lodi s Vladimirem Komarovem, tragickou železniční katastrofu poblíž Londýna i atentát na Roberta Kennedyho. A nebyla jediná...

Kniha přináší úvahy teoretického fyzika Carlo Rovelliho týkající se chápaní času a entropie, naplněná vidění dramatika J. B. Priestleyho, přibližuje pojem náhody a s ním související pojem tzv. bodu potenciálního zvratu, jímž se zabýval slavný Arthur Koestler, a shrnuje varující vize židovské novinářky Charlotte Beradtové záhy po převzetí moci hitlerovci.

Racionální reakcí na předtuchy je, že jde o shody okolností. Na druhé straně víme, že některá dvojčata vnímají bolest toho druhého, i když jsou od sebe vzdálena stovky kilometrů. Může lidská mysl skutečně překlenout vzdálenost i čas? Z knihy Kancelář pro předtuchy jasně vidíme, že ne vše, s čím se v životě setkáme, se dá vysvětlit. Odpověď na předchozí otázku bude proto třeba teprve najít.

Vydání*: 1.
Datum vydání: 05/2024
Vazba: měkká
Stran: 272
Formát: 130 x 200
ISBN: 978-80-7335-908-9
EAN: 9788073359089

Odběr novinek

Uveďte svůj email a jako první se dozvíte o právě vydaných knihách a mimořádných nabídkách.

Uvedením svého emailu souhlasíte s odběrem newsletteru, který odesíláme maximálně dvakrát týdně.
O vaše data se staráme v rámci Pravidel ochrany osobních údajů.

Proč právě Leda?

Tradičně nejvyšší kvalita
Ušetříte

20% sleva pro členy klubu Leda

Doprava zdarma

Doprava pro členy klubu Leda při nákupu nad 1000 Kč zdarma

Široký výběr jazyků

Najdete u nás tituly pro 34 jazyků

Kvalita

Na trhu jsme již 32 let

LEDA CZ
„Každý rok 25 knižních delikates.“
';