Domovská stránka > Beletrie-literatura > Mínění z jedovatého stromu
Obálka k Mínění z jedovatého stromu

Mínění z jedovatého stromu


edice: ASPER
Připravujeme

Píše se rok 1960 a v Belgickém Kongu to vře. Vesnička Kilanga kdesi v hlubinách džungle zatím působí stejně poklidně jako dřív a život její opuštěné misie rozvíří pouze příjezd amerického kazatele N…

Číst více

O knize

Píše se rok 1960 a v Belgickém Kongu to vře. Vesnička Kilanga kdesi v hlubinách džungle zatím působí stejně poklidně jako dřív a život její opuštěné misie rozvíří pouze příjezd amerického kazatele Nathana. Má v misii působit rok a jeho předsevzetím je obrátit na víru co nejvíc obyvatel. V neochvějném přesvědčení o své pravdě však nedokáže vesničanům porozumět a najít si k nim cestu, což se mu ostatně nedaří ani u vlastní rodiny, jež ho na misijní cestě doprovází. Postupně vychází najevo, že pod zdánlivou poslušností manželky i čtyř dcer probublává vůči despotické hlavě rodiny hněv stejně silně, jako se Afrika touží vzepřít koloniální nadvládě.
Ve vyprávění se prolínají hlasy jednotlivých protagonistek: každá je jiná a k tragickému osudu rodiny zaujímá vlastní postoj. Přes všechny rozdíly je ale k sobě váže pouto, jež nedokáží zničit ani dramatické okolnosti. Barvitý příběh plný humoru i bolesti, v němž do života obyčejných lidí krutě zasáhne válka a špinavá hra velmocí, vyvolává úžas nejen nad nádherou i nemilosrdnou tvrdostí africké přírody, ale především nad kulturním a jazykovým bohatstvím obou civilizací, pro něž je přitom tak těžké si vzájemně porozumět.

Datum vydání: 10/2024
ISBN: 978-80-7335-923-2
EAN: 9788073359232

Odběr novinek

Uveďte svůj email a jako první se dozvíte o právě vydaných knihách a mimořádných nabídkách.

Uvedením svého emailu souhlasíte s odběrem newsletteru, který odesíláme maximálně dvakrát týdně.
O vaše data se staráme v rámci Pravidel ochrany osobních údajů.

Proč právě Leda?

Tradičně nejvyšší kvalita
Ušetříte

20% sleva pro členy klubu Leda

Doprava zdarma

Doprava pro členy klubu Leda při nákupu nad 1000 Kč zdarma

Široký výběr jazyků

Najdete u nás tituly pro 34 jazyků

Kvalita

Na trhu jsme již 32 let

LEDA CZ
„Každý rok 25 knižních delikates.“
';