Domovská stránka > Autor: Rudolf Červenka

Rudolf Červenka

Vydavatel knih, překladatel, matematik a publicista Rudolf Červenka našel v patnácti letech klubko stříbrného drátu a z něj kouzlil drobné ozdoby, které se objevovaly na šíjích dívek z okolí. Poté vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu UK a matematiku krátce vyučoval. V následující programátorské praxi se mimo jiné zabýval matematickými aplikacemi v demografii, meteorologii, mezinárodní politice a jazykovědě. Po roce 1989 dostal nabídku na působení ve státních službách a v rámci přČíst víceípravy absolvoval několik zahraničích kurzů. V roce 1993 spoluzaložil nakladatelství LEDA, které od té doby řídí.
Do jeho životní dráhy se promítl vliv otce, aktivního sociálního demokrata – před válkou i během ní iniciátora dobročinných sbírek ve prospěch beskydských dětí z chudých rodin –, a okruhu jeho nekonformních známých, mezi které patřil básník Petr Bezruč a zejména velitel výsadku Tungsten generál Rudolf Pernický. Z matčiny strany si autor odnesl tvrdohlavost písmáckého rodu dědičných beskydských fojtů, v padesátých letech ovšem kulaků.
Vždy stál důsledně mimo praxi politiky, ale dnes pociťuje povrchnost společenské diskuse natolik úkorně, že ho to přivedlo k napsání této knížky, jež je vzdáleně inspirována slavným dílem Prorok libanonsko-amerického autora Chalíla Džibrána.
Autorovi můžete psát na adresu leda@leda.cz a najdete ho na internetu: www.rudolf-cervenka.cz, @rudolf_cervenka (síť X), www.youtube.com/@nakladatelstvi_leda/videos.

Knihy autora

OTEVŘENÝ DENÍK

edice: AGORA
NovinkaSkladem

Autor, smýšlením venkovan, hledá právo měst na existenci, odhaluje zástěrku „nezištné“ solidarity zahraničních spojenců, porovnává kvality generálů naší současnosti a minulosti, odmítá slova, jimiž se nám cizí síly snaží vnutit pokřivené vidění světa, na prstech ...

228 KčZaregistrujte se
a získejte 20% slevu

Odběr novinek

Uveďte svůj email a jako první se dozvíte o právě vydaných knihách a mimořádných nabídkách.

Uvedením svého emailu souhlasíte s odběrem newsletteru, který odesíláme maximálně dvakrát týdně.
O vaše data se staráme v rámci Pravidel ochrany osobních údajů.

Proč právě Leda?

Tradičně nejvyšší kvalita
Ušetříte

20% sleva pro členy klubu Leda

Doprava zdarma

Doprava pro členy klubu Leda při nákupu nad 1000 Kč zdarma

Široký výběr jazyků

Najdete u nás tituly pro 34 jazyků

Kvalita

Na trhu jsme již 32 let

LEDA CZ
„Každý rok 25 knižních delikates.“